Atelier
Kunst & Vliegwerk is een atelier voor mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking en talent voor schilderen en/of tekenen. Zij krijgen van docent-begeleiders gerichte begeleiding gedurende de vijf dagen dat het atelier geopend is. De docenten hebben een zorg- en kunstopleiding. De artistieke ontwikkeling van de kunstenaars wordt door hen gestimuleerd.
Galerie en Artotheek
Kunst & Vliegwerk is behalve atelier, ook galerie en artotheek. In de galerie is
regelmatig werk te zien van eigen kunstenaars. Men kan bij Kunst & Vliegwerk
ook kunstwerken huren en kopen. Particulieren, bedrijven en instellingen worden
aantrekkelijke prijzen geboden. Daarnaast bestaat de mogelijkheid een opdracht
te geven voor een kunstwerk. Dat gebeurt in overleg. Te denken valt aan een
ontwerp voor een trouwkaart, jubileum, boekomslag etc.
Artotheek
Kunst & Vliegwerk verhuurt kunstwerken van de in Atelier Kunst & Vliegwerk deelnemers.
De artotheek bezit momenteel zo’n 800 kunstwerken, waarvan er steeds 200 direct beschikbaar zijn.
Prijzen: 5,- 7,50 en 10,- per maand per kunstwerk. Verhuur 3 maanden minimaal, verlenging mogelijk.
Verkoop prijzen
Vanaf 38,- tot 1400,- Wij hebben ook cadeau bonnen, kunnen mensen naar
eigen smaak iets uitzoeken.
Hoogtepunten
2001 Expositie Singer Museum
2003 Winnaar De Zilveren Veer, regionale cultuurprijs
2003 K4 Award
2004 Expositie KLM Cargo
2004 Expositie “Gewaagt”, De Waag Leiden
2004 Decor Rapenburgconcert Leiden
2006 Symposium Rotterdam in samenwerking met atelier-Galerie Herenplaats
2006 Kunstbeurs New York
2006 Uitwisselingsproject tussen glasatelier Brak in Ijsland (Borgarnes) Atelier Kunst & Vliegwerk
en atelier Goldstein in de Römerhalle -Frankfurt.
2006 Groeps expositie in Art Gallery VDP, New York
Exposanten Kunst & Vliegwerk: Martha Meelker, Tineke Scholten, Gerrie van Baren
2007 Expositie Berlijn
2007 Samenwerking Opo Aye (Matoekoe/Lelydorp) Suriname
2007 Kunstbeurs New York
2007 Wandtapijt van Bayeux op ware grootte nageschilderd
expositie in voormalig weeshuis Leiden.
2008 Kunstbeurs New York
2008 Exposie wandschilderij van Bayeux (70 meter) in het Lak theater, Leiden
(Het schilderij is inmiddels aangekocht door een bedrijf, plaatsing januari 2009, www.bayeux.punt.nl)
2008 Grafiek expositie "Huis-aan-Huis" Leiden
2008 Expositie "Lucht" in Museum Naturalis Leiden
2009 Expositie " Beestenboel " plaatsing beelden gemaakt bij Kunst & Vliegwerk op het terrein van Swetterhage in Zoeterwoude,
Waar gaat het geld naar toe van de verkoop van schilderijen
Af en toe stelt men ons de vraag: wat gebeurt er met de opbrengst van de door Kunst & Vliegwerk verkochte kunstwerken?
Atelier-Galerie-Artotheek Kunst & Vliegwerk is een onderdeel van de Gemiva-SVG Groep, een organisatie die uiteenlopende vormen van zorg biedt aan mensen met beperkingen. Het atelier is gedurende vijf dagen per week open. De deelnemers zijn mensen met een verstandelijke beperking en talent voor schilderen. Zij ervaren het schilderen als een zinvolle dagbesteding. Als een kunstwerk van hun hand wordt verkocht, geeft hen dat een gevoel van trots en voldoening.
In het atelier werken een aantal docent-begeleiders. Zij stimuleren de deelnemers/kunstenaars om hun talent te gebruiken en te ontplooien. Daarnaast organiseren zij tentoonstellingen, runnen zij een galerie en kunstuitleen, leggen zij verbindingen met de samenleving en verzorgen zij publiciteit. De docent-begeleiders hebben een opleiding aan de kunstacademie gevolgd. Zij zijn in dienst van de Gemiva-SVG Groep.
De begeleiding die Kunst & Vliegwerk aan de deelnemers biedt, wordt betaald uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Het runnen van een atelier brengt echter ook kosten met zich mee die niet uit dit zorgbudget kunnen worden betaald. De verkoopopbrengsten van de kunstwerken en de vergoedingen voor het uitlenen ervan zijn bedoeld voor het dekken van die extra kosten. Denk bijvoorbeeld aan schildersmaterialen, lijsten, de kosten van exposities etc. Over 2007 was de omzet ongeveer € 40.000 en daar stonden extra kosten van een kleine € 45.000 tegenover. Mocht er sprake zijn van een positief resultaat, dan komt dit in algemene zin binnen de Gemiva-SVG Groep ten goede aan de zorgverlening aan mensen met een beperking.
|
|
|
